Świat Pieniądza

Praktyczna wiedza dla młodzieży, o tym jak poruszać się po dżungli kapitalizmu.


Informacje o książce Świat Pieniądza

Świat Pieniądza to książka o gospodarce dla dzieci w wieku 10-12 lat (szersza grupa docelowa: dzieci i młodzież w wieku 8-14 lat). Celem książki jest upowszechnienie wśród młodzieży poprawnych intuicji gospodarczych w ciekawy i dostosowany do jej wrażliwości sposób, bez obciążania zbędną wiedzą.

Książkę wydaje fundacja Świat Pieniądza. Przedsięwzięcie jest niekomercyjne. Książki wysyłamy każdemu, kto pokryje koszt druku i transportu, zazwyczaj około 7-8 zł za jeden egzemplarz, przy zamówieniu min. 20 egzemplarzy.

Najpopularniejsza polska książka o gospodarce dla dzieci i młodzieży! Sprzedano już 50 tys. egzemplarzy! Pierwszy nakład książki, w liczbie 5 tys. egzemplarzy rozprowadziliśmy w niecały miesiąc w listopadzie 2013 głównie wśród przedsiębiorców, którzy przekazują paczki mikołajkowe dla dzieci pracowników. Drugi nakład w wysokości 10 tys. egzemplarzy został wyczerpany w roku 2015. Staraniem firmy ABC Czepczyński ukazał się trzeci nakład w wysokości 5 tys. egzemplarzy. W 2016 ukazał się czwarty, nowy i ulepszony nakład w wysokości 8 tys. egz. Kolejne nakłady właśnie są dystrybuowane.

Obecnie zespół fundacji pracuje nad portalem internetowym dla nauczycieli z treściami o gospodarce. Materiały są pomyślane, jako element ubarwiający lekcje takie jak WOS lub Podstawy Przedsiębiorczości, ale również, jako uzupełnienie godzin wychowawczych, zajęć matematyki, czy nawet historii.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani obdarowaniem dzieci pracowników lub wzbogaceniem zbiorów lokalnej biblioteki naszą książką, zapraszamy do kontaktu: swiat.pieniadza@gmail.com

Twórczynie książki:

Patrycja Krzanowska: Gdy miałam 16 lat, długo szukałam takiej książki. Kupiłam wszystkie wydane w Polsce i wiele z zagranicy. Ale żadna nie zaspokoiła w pełni mojej ciekawości. Dlatego postanowiłam ją stworzyć. Uznałam, że do jej napisania potrzebny jest zespół ekonomistów. Ten zespół zorganizowała i koordynowała Katarzyna.

Katarzyna Michalska: Pomysł Patrycji bardzo mi się spodobał. Przekładając ekonomię na język młodzieży, wielokrotnie musiałam zadać sobie fundamentalne pytania o to, jak naprawdę działa świat. Wiedziałam, że razem z zespołem stworzyłam fascynująca książkę. Ale dopiero, gdy odkryłam pracę Bovskiej, zdałam sobie sprawę, że książka będzie nadzwyczajna.

Bovska: Dziewczyny wymyśliły i napisały świetną książkę. Byłam szczęsliwa, że chciały, abym nadała jej formę i stworzyła do niej ilustracje. Dzięki naszej pracy do twoich rąk trafia coś naprawdę unikatowego. Zerknij do środka.


Książkę możesz za darmo sciągnąć w wersji elektronicznej (plik pdf). Ale badź cierpliwy to duży plik (około 408 MB), więc będzie się ściągał dłuższą chwilę.

Świat Pieniądza, możesz też znaleźć na Facebooku.

A sprzedaż detaliczną Świata Pieniądza prowadzą, m.in. nastepujące księgarnie:

- Księgarnia Bullerbyn Dzieciństwo wśród książek.

- Księgarnia Ekonomiczna Warszawa, ul. Grójecka 67.


Powrót do strony głównej.